Kryžiuočiai Kaune

Kryziuociai-Kaune_virselis-APKARPYTAS

2023 m. mūsų išleistą Vytenio Almonaičio mokslinę monografiją „Kryžiuočiai Kaune: Vokiečių ordino Gotesverderio, Marienverderio ir Ritersverderio pilys“ jau galima įsigyti internetiniame knygyne čia! Jame šis ir kiti leidiniai parduodami leidėjų kaina, o siuntimo išlaidos jau įskaičiuotos. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Sekite mūsų naujienas, ieškokite žinių apie įdomiausias Lietuvos vietas, dalinkitės savo įspūdžiais facebook‘o paskyroje: www.facebook.com/keliautojozinynas

Mokslinės monografijos objektas – Kaune ar prie jo ribų 1369–1402 m. stovėjusios Vokiečių ordino Gotesverderio, Marienverderio ir Ritersverderio pilys. Remiantis rašytiniais ir kitokiais šaltiniais nuosekliai analizuojama ir aprašoma jų istorinė raida nuo statybų pradžios iki žlugimo. Be kita ko, bandoma tvirtoves lokalizuoti, rašoma apie jų aprūpinimą, įgulas, kasdienybę, rengimą gynybai, Lietuvos kariuomenės įvykdytus pilių užėmimus ir šių įvykių reikšmę. Įvykiai aptariami platesniame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės karo su Vokiečių ordinu kontekste. Knyga iliustruota autoriaus sudarytomis prie Nemuno stovėjusių pilių išsidėstymo schemomis, senų žemėlapių fragmentais, šiuolaikinėmis nuotraukomis.