Kviečiame tapti mūsų rėmėjais

images

Gerbiami skaitytojai, keliautojai, bičiuliai!

Pagal galiojantį Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą visi turite galimybę rinktis, kaip galėtų būti panaudota dalis (1,2 %) Jūsų 2019 m. sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) sumos. Taigi, neužsikraudami sau jokių papildomų išlaidų, galite prisidėti prie Jums priimtinų idėjų įgyvendinimo.

Kviečiame Jus tokiu būdu paremti mūsų įsteigtos viešosios įstaigos „Keliautojo žinynas“ veiklą. Ji vykdo nekomercinę knygų leidybą ir 2003–2019 m. jau yra išleidusi 21 kelionių vadovą, daugiausia po vakarų Lietuvos regionus. Trys iš šių knygų buvo apdovanotos Švietimo ir mokslo ministerijos premijomis, dar viena įvertinta Martyno Jankaus premija. Esame išleidę ir kitokio pobūdžio leidinių – tris archyvinių nuotraukų fotoalbumus, prisiminimų knygą, mokslinių straipsnių rinkinį, iš viso – 26 leidinius.

Plačiau apie mūsų leidybinę ir kitokią veiklą galite sužinoti apsilankę interneto svetainėje www.keliautojozinynas.lt. Čia rasite nuorodas į kai kurias mūsų publikacijas ir atsiliepimus spaudoje, svarbiausias naujienas, taip pat knygyną, kuriame mūsų leidinių kainos yra pačios palankiausios. 2015-aisiais sukūrėme ir feisbuko paskyrą keliautojozinynas. Kviečiame pamėgti ir bičiuliautis!

2020-aisiais stengsimės, kad „Keliautojo žinynas“ ir toliau išlaikytų pagrindinę veiklos kryptį – leistų turiningus kelionių vadovus po Lietuvą ir kitas istorinę atmintį gaivinančiais knygas. Pirmojoje metų pusėje išleisime atnaujintą ir papildytą knygą „Kauno Senamiestis“, kurios antrosios laidos tiražas baigėsi. Antrojoje šių metų pusėje tikimės išleisti dar vieną leidinį, bet, koks jis bus, priklausys nuo to, kaip seksis spręsti COVID-19 pandemijos sukeltas problemas.

Tapę VšĮ „Keliautojo žinynas“ rėmėjais, Jūs nemokamai gausite 2020 m. (ar, jums pageidaujant, seniau) išleistų leidinių,  turėsite galimybę lengvatinėmis sąlygomis įsigyti kitų įstaigos išleistų knygų. Rengdamiesi kelionėms galėsite naudotis mūsų konsultacijomis.

Prašymus pervesti 1,2 proc. GPM rekomenduojame užpildyti internete. Tai ypač patogu daryti tada, jei tokiu pačiu būdu deklaruojate pajamas. Pildant „popierinį“ prašymą, jį galima įteikti mums, apskrities VMI darbuotojams arba išsiųsti paštu adresu: Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR Finansų ministerijos, Deklaracijų tvarkymo skyrius, Neravų g. 8, Druskininkai 66402. Prašymus reikia pateikti iki liepos 1 dienos.

Pastebime, kad 1,2 proc. sumokėto GPM verta skirti tuomet, jei vidutinės pajamos 2019 m. per mėnesį siekė bent 1000 Eur (iki mokesčių). Tuomet VšĮ gaus 20,64 Eur. Jeigu vidutinės pajamos 2019 m. buvo 1500 Eur per mėnesį, į VšĮ kasą pateks 37,49 Eur, jeigu 2000 Eur – 54,34 Eur ir t. t.

Pateikiant prašymą, VMI formoje FR0512 reikia užpildyti šias grafas: 1–4 (įrašomi asmens duomenys), 5 (rašoma „2019“), 6S (dedamas „X“), E1 (rašoma „2“), E2 (įrašomi skaičiai „135809977“), E4 (rašoma 1,20 arba 0,60). Grafa E3 mūsų atveju nepildoma. Jeigu grafoje E5 įrašysite „2020“, tai reikš, kad paramą skiriate 2 metams, jei „2021“ – 3 m., „2022“ – 4 m., „2023“ – 5 m.

Ranka pildyti ir paprastu paštu siųsti skirtą deklaracijos formą su „Keliautojo žinyno“ duomenimis galima rasti čia.

Būtume dėkingi, jeigu parėmę „Keliautojo žinyną“ praneštumėte mums apie tai telefonu 86-18-169-10 arba elektroniniu paštu adresu keliautojozinynas@gmail.com, kad galėtume Jus įtraukti į rėmėjų sąrašą, taip pat susisiekti su Jumis ir padovanoti leidinius, kai jie pasirodys.

Mums labai svarbus Jūsų palaikymas!

                                                                                                                            Vytenis ir Junona Almonaičiai

2020 04 28