28-asis VšĮ „Keliautojo žinynas“ leidinys

Vytenio Almonaičio knyga „Karšuvos žemė XIII– XIV amžiuje: praeitis ir paveldas“, pasirodžiusi 2020 m. pabaigoje, jau pasiekė daugelį skaitytojų, tačiau dėl karantino suvaržymų nevyko planuoti jos pristatymai, neveikė ją galėję platinti knygynai. Tad kviečiame visus „Keliauto žinyno“ rėmėjus, skaitytojus padėti skleisti šią knygą – jau 28-ąjį įstaigos leidinį.

Knygą sudaro mokslo studija ir turiningas priedas. Pagrindinėje leidinio dalyje rašoma apie Karšuvos žemės, kurios teritorija apima didžiąją dalį dabartinių Tauragės ir Šilalės rajonų, istorinę raidą XIII–XIV amžiuje. Nagrinėjami šiame regione ypač intensyviai vykusio LDK karo su Vokiečių ordinu įvykiai, aptariamos žemės ribos, jos vidinė struktūra, pateikiamas Karšuvoje buvusių pilių ir gyvenviečių sąrašas bei žemėlapis. Leidinio priede publikuojami padavimai ir pasakojimai apie Tauragės bei Šilalės krašte esančius piliakalnius ir šventvietes. Knyga iliustruota schemomis, žemėlapių fragmentais bei aprašomų paveldo objektų nuotraukomis. Leidinys sumaketuotas taupiai, propaguojant „žaliąjį kursą“, jo apimtis – 144 puslapiai.

Ši knyga – patikimas informacijos šaltinis, tačiau norintiems surengti turiningą kelionę po pietvakarių Žemaitiją rekomenduojame anksčiau išleistas Vytenio ir Junonos Almonaičių

Kars-zeme-maza-180-px

knygas: „Šiaurės Karšuva: keliautojo po Šilalės kraštą žinynas“ (2014 ir 2018) ir „Pietų Karšuva: keliautojo po Šilalės kraštą žinynas“ (2017). Visas minėtas knygas galima įsigyti šioje svetainėje, VšĮ virtualiame knygyne. Žemiausiomis kainomis leidiniai taip pat parduodami knygynuose „Kalbų centras“ Kaune (K. Donelaičio g. 61) ir „Akademinė knyga“ Vilniuje (Universiteto g. 4).

Sekite mūsų naujienas, ieškokite žinių apie įdomiausias Lietuvos vietas, dalinkitės savo įspūdžiais facebook‘o paskyroje: www.facebook.com/keliautojozinynas