Vytenio Almonaičio paskaita

Kauno

Kauno miesto muziejus kviečia pažymėti Lietuvos kariuomenės pergalės – mūsų mieste stovėjusios Vokiečių ordino Marienverderio pilies užėmimo – 634-ąsias metines, pasisemiant naujų ir apsvarstant jau turimas žinias.

Spalio 26 d. Pilies skyriaus parodų salėje istorikas, VDU docentas dr. Vytenis Almonaitis skaitys paskaitą „Pirmieji šūviai: paraku šaunamojo ginklo naudojimo pradžia Lietuvoje“.

Ar šaunamasis ginklas, užtaisytas paraku, pirmą kartą Lietuvoje galėjo būti panaudotas 1362 m., kuomet kryžiuočiai su gausiais talkininkais apgulė ir šturmavo Kauno pilį? Kuo ypatingas 1384 m. vykęs Marienverderio pilies, stovėjusios Nemuno ir Neries santakoje, apgulimas?

V. Almonaitis kvies pasikapstyti po Lietuvos karybos istoriją, žvelgiant į faktus, kuriais esame užtikrinti ir žinias, kurias vertėtų apsvarstyti iš naujo.

Kartu su bendraautore LSMU docente dr. Junona Almonaitiene, V. Almonaitis taip pat pristatys 2017–2018 m. VšĮ Keliautojo žinynas išleistas knygas „Pietų Karšuva“ ir „Pietų Medininkai“, o renginį nušvies ansamblio Kadujo giedamos sutartinės (vadovė dr. Laura Lukenskienė).

Renginys vyks spalio 26 d. 17 val. Kauno miesto muziejaus Pilies skyriuje (Pilies g. 17). Susipažinti su knygų autoriais kviečiame dar prieš renginio pradžią – 16.30 val.

Organizatoriai:
Kauno miesto muziejus, VšĮ „Keliautojo žinynas“